top of page

Видалення зубів всіх рівней складності у Вінниці

IMG_2217.JPG

Деколи видалення зуба, а особливо видалення зуба мудрості, - являється повноцінною операцією, що вимагає від хірурга професіоналізму, досвіду і наявності спеціального обладнання та практичних навиків.

Зуби мудрості - восьмі зуби - прорізуються самими останніми в зубному ряду, частіше за все в період від 16 до 30 років, а іноді і пізніше, і можуть завдавати чимало турбот, пов'язаних з аномаліями прорізування (запалення. біль, скученість зубів при прорізуванні в сторону зубного ряду та ін.).

В такі ситуації стає питання хірургічного лікування та видалення зуба.

Ретенція зубів мудрості

Ретенція - це порушення прорізування зубу, коли він: 

 1. Прорізується не повністю (неповна ретенція, напівретенція, напівретенований зуб) - слизова оболонка (ясна) покриває зуб не повністю, а у вигляді капюшону. 

 2. Не прорізується зовсім (повна ретенція, повністю ретенований зуб). В такому випадку зуб в порожнині роту не визначається, коронка такого зубу може бути повністю покрита не лише слизоою оболонко (ясна), а і кісткою. 

В силу особливостей зубів мудрості (пізнє прорізування, досить крупний розмір зуба і відсутність молочного попередника), їх зачатки досить часто розміщені неправильно в кістці щелеп, що значно утруднює прорізування даних зубів або зовсім робить це неможливим.  

Дуже частно в силу свого низького розміщення в кістці нижньої щелепи, зуб мудрості може лежати своїми коренями на каналі нерву або судинно - нервовий пучок може прохоити між коренями зуба. В таких випадках неприпустиме грубе видалення зуба, так як можна травмувати нерв, що в свою чергу призведе до порушення чутливості шкіри та зубів в зоні інервації.  

0A2F2D5B-0C45-450F-8662-2CACACA0138F.jpe

Про що варто запитати лікаря перед видаленням зуба?

Перш ніж прийняти рішення у якого лікаря видаляти зуб, особливо якщо це ретеновані і "складні" зуби, спеціалісту варто задати ряд запитань.

Про що ж варто запитати лікаря перед видаленням зубів?:

 1. Який досвід у Вашого лікаря видалення саме таких зубів (а не видалення зубів в цілому)? 

 2. Чи є в його розпорядженні п'єзохірургічні апарати  для атравматичного випилювання зубів поблизу каналів нерву та інших важливих анатомічних утворень? 

 3. Деколи при видаленні зубів трапляються ускладнення, навіть перелом щелепи по причині надмірного тиску на кістку при грубому видаленні. Варто поцікавитися у Вашого лікаря, чи вміє він лікувати різні ускладнення, включаючи перелом щелепи, і чи зможе він надати кваліфіковану допомогу в разі необхідності?  

Клінічний випадок: ретенція

Даний клінічний випадок наглядно демонструє необхідність приділити видаленню зубів належну увагу досвідченого хірурга і необхідінсть наявності спеціального обладнання для зведення травматичності до мінімуму. 

ретенция удаление ретенированного зуба винница

На знімку видно, що зуб розміщений глибоко в щелепі і лежить прямо на нерві. 

якщо немає необхідного обладнання (мікрохірургічний наконечник з охолодженням, п'єзохірургічні пилки), то травматизм такої операції зростає в десятки разів через необхідність випилювання великої ділянки кістки, а також велика ймовірність пошкодити нерв грубими інструментами. Крім того можливий перелом щелепи в ході такої операції через надлишковий тиск на щелепу при грубому видаленні. 

Операція проводиться в  повній стерильності з підвищеним охолодженням кістки з метою профілактики її перегрівання і, як наслідок, некрозу кістки в подальшому. 

Сучасна апаратура, кваліфікація щелепно - лицевого хірурга, а також багаторічний досвід, дозволють мені видаляти такі зуби швидко, безболісно і безпечно для пацієнта. 

Час операції - 30 хвилин. 

9D9DC51C-E296-4195-97EB-0B1F662F1048.jpe

Зуб розпиляний спеціально за допомогою п'єзохірургічноо апарату з метою профілактики пошкодження нерву, а також з метою збереження кісткової тканини нижньої щелепи пацієнта. 

CEEDB9DC-20C7-4A64-8C07-7E46B8C495BC.jpe

Після видалення зуба:

Кісткова тканина нижньої щелепи даного пацієнта повністю збережена. не дивлячись на великий об'єм зубів, що були видалені, що добре видно на контрольних знімках після видалення.

39640E97-C60A-4728-8FFB-4DF4222E48D4.jpe
E56B3334-B5D3-407D-B4BF-AF091EE3EEB1.jpe
D9EB147F-0903-432A-9353-C4C67C49333D.jpe

Після операції видалення зубів:

 • Чутливість нижньої губи не порушена. а це означає, що нерв не пошкоджений. 

 • Кісткова тканина щелепи повністю збережена. 

 • Післяопераційний набряк незначний і швидко пройде. 

 • Больового синдрому після видалення складних зубів немає! 

А це результат застосування сучасних технологій і досвіду щелепно - лицевої хірургії. 

Ви можете звернутися з найскладнішими випадками і отримати кваліфіковану допомогу у Вінниці від щелепно - лицевого хірурга. 

Клінічний випадок: видалення зубів мудрості перед ортодонтичним лікуванням. 

Питання про видалення зубів перед початком ортодонтичного лікування постає досить часто і в більшості випадків видаляти потрібно саме зуби мудрості. Проводиться це не лише по причині скученості зубів, а і з метою профілактики небажаних проблем під час самого ортодонтичного лікування. Особливо це стосується ретенованих і напівретенованих зубів мудрості. 

Удаление зубов мудрости.jpeg
0A2F2D5B-0C45-450F-8662-2CACACA0138F.jpe

В даної пацієнтки під час підготовки до встановлення брекет - системи і виникла необхідність видалення зубів мудрості. 

Складність склав той факт, що зуби своїми коренями розміщувалися на каналі нерву, який являється важливим для чутливості шкіри підборіддя та інших зубів.

В даній ситуації абсолютно недопустимо грубе видалення, з метою уникнення пошкодження нервового пучка.

 

AE1F7EBA-2702-473A-8AAA-5BEC389E2BAB.jpe

Атравматичне видалення зубів мудрості проводилося з використанням п'єзохірургічного апарату з підвищеним оходженням кістки для попередження її перегрівання та некрозу в подальшому.

Після видалення: 

 1. Кісткова тканина лунки видалених зубів повністю збережена. 

 2. Чутливість шкіри та зубів збережена - нервові пучки не пошкоджені.

 3. Пацієнтка задоволена роботою свого лікаря. 

Отзыв пациента.PNG

Пацієнтка задоволена, про що написала в своєму профілі в Instagram. 

Якщо Ви зіткнулися з необхідністю атравматичного видалення складних зубів мудрості, досвідчений щелепно - лицевий хірург в Вінниці допоможе Вам навіть в самих складних випадках. 

Я видаляю зуби мудрості усіх рівней складності швидко, безболісно і безпечно для Вас в умовах повної стерильності з використанням сучасної апаратури (мікрохірургічний наконечник з охолодженням, п'єзохірургічні пилки).

bottom of page