top of page

Імплантація при повній втраті зубів

Повна відсутність зубів (повна адентія) приносить масу неприємностей: через відсутність зубів страждає шлунково – кишковий тракт, ясна і скронево-нижньощелепний суглоб, порушується артикуляція, пацієнт відчуває значний психологічний дискомфорт.

 

Крім того, питання передчасного старіння обличчя при втраті зубів надзвичайно важливий і актуальний. Втрата зубів веде не тільки до втрати функції жування, а і до передчасної появи ознак кісткового старіння обличчя, що особливо явно виражене при втраті значної кількості або всіх зубів на верхній та нижній щелепі. У пацієнтів з втратою зубів і маси кісткової тканини щелеп і, як наслідок,зменшенням вертикального співвідношення щелеп, зменшенням висоти нижньої третини обличчя особливо помітно.

Ознаки старіння в даному випадку:

  • зменшення висоти середньої третини обличчя;

  • висування перед і дещо вгору підборіддя, поглиблення ямки між підборіддям і нижньої губою;

  • западіння губ, які підвертаються всередину, зменшення іх видимої частини;

  • опущення кутів рота, поглиблення носогубних складок;

  • западіння щік всередину та ін.

Зависимость пропорций лица от наличия зу

Втрата зубів неминуче призводить до втрати кісткової тканини щелепо – атрофії альвеолярного паростку. Резорбція кістки ще більше посилює зміни конутрів обличчя, негативно позначається на зовнішньому вигляді пацієнта, його психологічному стані та комфорті.  

На жаль, досить частно при консультуванні таких пацієнтів доводиться чути, що зі слів інших спеціалістів по причині тотальної нестачі кісткової тканини на верхній і нижній щелепі імплантацію провести неможливо. На щастя, це не завжди обгрунтовано, а реабілітація пацієнтів з повною адентією верхньої і нижньої щелепи можлива по перевіреним протоколам імплантації на коротких і довгих імплантатах, і подальшим протезуванням на імплантатах.

Повна втрата зубів?

Недостатньо кісткової тканини для проведення імплантації? – Ми знайдемо оптимальне рішення навіть в найскладнішій ситуації.

Читайте також «Протезування на виличних імплантатах при повній втраті зубів»

Клінічний випадок 1:

Імплантація при повній від сутності зубів на верхній і нижній щелепі

Імплантація при повній втраті функціонально виправданих зубів на верхній і нижній щелепі на фоні генералізованого пародонтиту. 

Клінічний випадок 2:

Імплантація при повній втраті зубів на верхній та нижній щелепі

Тотальна імплантація при повній втраті зубів на верхній та нижній щелепі. Виконана імплантація на нижній щелепі, встановлено 6 імплантатів на нижній щелепі, запланована імплантація верхньої щелепи. 

Клінічний випадок 3:

Імплантація при повній втраті зубів на верхній і нижній щелепі

Тотальна імплантація при повній втраті функцірнально - виправданих зубів. Навантаження на імплантати - негайна на 5 день після операції.

Робота виконана на базі клініки Smile Dent (м. Івано - Франківськ)

Хірург: Кобяков Олександр

Ортопедія: Алі Аль-Буднаїн

bottom of page