top of page

Реконструктивна хірургія

Головна мета реконструктивних (відновлювальних) операцій  – хірургічна корекція функціональних і естетичних недоліків щелепно - лицевої ділянки.

Реконструктивна хірургія щелепно -лицевої ділянки передбачає використання сучасних методів та технологій  (3D - моделювання та 3D - друк індивідуальних моделей і шаблонів, пацієнто-специфічні індивідуалізовані конструкції, 3D - асистовані операції, ендопротезування, забір кісткових аутотрансплантатів та ін.).

Покази:

  • Постравматичні деформації лиця;

  • Вроджені вади розвитку лицевого скелету;

  • Наслідки хірургічного лікування новоутворень щелепно - лицевої ділянки;

  • Видалення новоутворень щелепно - лицевої ділянки з одномоментною реконструкцією постхірургічного дефекту.

Результати лікування

Клінічний випадок 1:
Корекція постравматичної деформації суглобового паросту нижньої щелепи

Пацієнтка звернулась з відносно типовими скаргами (на перший погляд) після консервативного лікування перелому суглобового паростка нижньої щелепи: різке зміщення підборіддя при відкриванні рота. На даних СКТ (після лікування): суглобовий паросток зміщений медіально, розвернутий проти часової стрілки, консолідований перелом. 

 

Планування і хірургічна корекція передбачала відновлення оригінальної позиції суглобового паростка в нижньощелепній ямці з відновленням траекторії його екскурсії, що і в результаті досягнуто за допомдогою 3D моделювання, друку індивідуалізованого шаблона для остеотомії, індивідуалізованої пластини (з урахуванням нової позиції фрагментів), власне операції: остеотомія суглобового паростка і його фіксація, продовження лікування гнатологом з метою відновлення корректних нейро-м'язевих патернів. 

 

Вже на операційному столі досягнуто правильної траекторії руху нижньої щелепи. 

На основі даних контрольного СКТ візуалізовано різницю положень скглобового паростка до і після остеотомії (до 16 градусів в фронтальній площині і до 30 градусів поо осі). 

 

Отже іноді маленькі зміни положення фрагметів перелома щелеп, особливо суглобових паростків, можуть призводити до виражених функціональних і естетичних недоліків. Саме тому покази до закритого методу лікування переломів суглобових паростків дуже вузькі.

 

Этапи діагностики і лікування:

1) 3D-моделювання корекції положення суглобового паростка, моделювання індивідуалізованого шаблона для остеотомії і моделювання індивідуальної пластини;

2) Операція: "3D-асистована остеотомія суглобового паростка з його репозицією і фіксацію в правильне положення індивідуалізованою плкстиною;

3) Продовження реабілітації гнатологом. 

Клінічний випадок 2:
Реконструкція посттравматичного дефекта середньої зони лиця 

Пацієнт звернувся зі скаргами на значну деформацію обличчя після травми, естетичний дефект лиця.

До лікування: деформація та сгладженість контурів середньої зони обличчя зліва.

 

Оперативне лікування: Реконструкція дефекту вилично - орбітального комплекса, очниці, контурів середньої зони обличчя" кістковим аутотрансплантатом з склепіння черепа на основі складного біоінженерного 3D планування та моделювання.

Клінічний випадок 3:
Реконструкція очниці індивідуалізованим імплантатом

Діагноз: Перелом дна очниці зліва. 

Оперативне лікування: реконструкція очниці індивідуалізованим імплантатом із біоінертного матеріала.

В даному клінічному випадку перелом дна очниці призвів до пошкодження окорухових м'язів, що супроводжується їх дисфункцією і рухи очного яблука стають обмеженнями: неможливість дивитися вниз пошкодженим оком.  

Пацієнту була проведена реконструкція дна очниці індивідуалізованим імплантатом, який змодельовано і роздруковано на 3D - принтері з біоінертного матеріалу peek (поліефірефіркетон). 

Після оперативного лікування функція і рухи очного яблока відновлені. Пацієнт повернувся до повцінного життя. 

Хірург: Кобяков Олександр

Біоінженер: Олексій Ліхіцький (моделювання та друк імплантату). 

bottom of page